Запис Детальніше

Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози

Цифровий Репозиторій - Інтелектуальні Фонди Буковинського державного медичного університету

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози
 
Creator Кокалко, Микола Миколайович
 
Subject передміхурова залоза
знеболювання
трансуретральна резекція
ТУР-синдром
 
Description Кокалко М.М. Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія. Киівська медична академія післядипломної освіти МОЗ України.- Киів, 2002 р.
В основу роботи покладено результати анестезіологічного забезпечення хірургічного лікування (ТУРПЗ) 964 хворих (чоловіки у віці 52-87 років) із діагнозом гіперплазія передміхурової залози ІІ-ІІІ ст. Аналіз результатів проведених знеболювань у перших 95 пацієнтів (1997 р.) показав, що ТУР-синдром розвинувся у 8,7% хворих без супутньої патології і у 10,4% хворих із супутньою патологією. Досліджено вплив ТУРПЗ на центральну та периферичну гемодинаміку, функціональний стан нирок та систему гемостазу. Запропонована і впроваджена у 869 хворих (1998-2000рр.) програма анестезіологічного забезпечення трансуретральних операцій, яка дозволила знизити розвиток ТУР-синдрому до 0,7%.
Встановлено, що трансуретральна резекція передміхурової залози впливає на показники гемодинаміки (підвищує діастолічний та середньодинамічний артеріальний тиск, збільшує ударний та хвилинний об'єм крові, ударну та хвилинну роботу лівого шлуночка), функціональний стан нирок (пригнічує волюмо- та осморегулюючі функції нирок) та систему гемокоагуляції (активує механізми первинного і вторинного гемостазу за зменшення протизгортаючої активності плазми крові при адекватній вторинній активації плазмового фібринолізу). Доведено, що інтраопераційна інфузія гіпертонічного розчину натрію хлориду знижує небезпеку виникнення ТУР-синдрому. Дослідження в доопераційному періоді функціонального стану нирок (за кліренсом натрію) дозволяє виявити пацієнтів із зниженими резервними можливостями волюморегулюючої системи і визначити групу ризику за можливим розвитком ТУР-синдрому.
 
Publisher Буковинська державна медична академія
 
Date 2011-10-11T14:14:18Z
2011-10-11T14:14:18Z
2002-04-11
 
Type Other
 
Identifier УДК 616.65-089.5
http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/94
 
Language other