Запис Детальніше

ОЦІНКА РІВНІВ ЗАГАЛЬНОЇ ВІБРАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, ЗАЙНЯТИХ ВИДОБУТКОМ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ

Державна електронна бібліотека з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title ОЦІНКА РІВНІВ ЗАГАЛЬНОЇ ВІБРАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, ЗАЙНЯТИХ ВИДОБУТКОМ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ
 
Creator Ковальчук Т.А.
Дворніченко Г.Б.
Ященко А.Б.
Жалдаченко В.П.
Базовкін П.С.
Ященко Д.А.
 
Subject 1.4. Умови праці
1.5. Травматизм та професійні захворювання
7.3. Виробниче середовище
 
Description Вступ. Тенденцією розвитку світової гірничої промисловості на осяжну перспективу вважається стабільна орієнтація на відкритий спосіб розробки. Основний об'єм добування гірничої маси в гірничовидобувній галузі в найближчі десятиліття буде здійснюватися шляхом освоєння глибоких горизонтів з застосуванням підвищення кількості та потужності виробничої техніки. Відповідно буде збільшуватися дія такого фактора, як загальна вібрація та його вплив на здоров’я працюючих.
Мета дослідження. Визначення рівнів загальної вібрації на основних робочих місцях підприємств, зайнятих видобутком корисних копалин відкритим способом і їх збагаченням, а також оцінка критичних для здоров’я працівника періодів робочого стажу в умовах дії цього виробничого фактора.
Матеріали та методи дослідження. Дослідження 1 600 робочих місць з гігієнічно значимими рівнями вібрації за основними професіями, а саме: прохідник, бурильник, машиніст бурового устаткування, машиніст бульдозера, машиніст екскаватора, машиніст електровоза і тепловоза, водій вантажного автомобіля. Проаналізовано 420 випадків захворювань на вібраційну хворобу працівників кар’єрів Криворізького залізорудного басейну. Розрахунки критичних періодів шкідливого стажу проведено згідно з дозною теорією розвитку вібраційної хвороби.
Результати. Встановлено, що сучасне гірниче обладнання характеризується високими рівнями загальної вібрації та значним її розповсюдженням з перевищенням ГДР на 49,6 % робочих місць. Найнебезпечнішим є екскаватор ЭКГ5, великовантажні автомобілі типу БелАЗ, «НД-1200» та інші, бульдозери Т-40, Т170М01, ДЗ59, грейдери, скрепери, крани грейферні, внутрішньокар'єрний залізничний транспорт та дробарки.
Висновки. Сучасне гірничне обладнання характеризується високими рівнями загальної вібрації та значним її розповсюдженням на робочих місцях. Ускладнення гірничо-геологічних умов видобутку корисних копалин відкритим способом спричиняє збереження шкідливих умов праці. Безпечний стаж роботи за шкідливих умов дії загальної вібрації на сучасних підприємствах, зайнятих видобутком корисних копалин відкритим способом, у середньому складає 6,5 року, небезпечний стаж роботи – понад 12 років.
 
Publisher ТОВ «Видавничий дім «Авіцена»
 
Date 2013
 
Type Стаття
PeerReviewed
 
Format text
 
Identifier http://opb.org.ua/2643/1/2.pdf
Ковальчук Т.А., Дворніченко Г.Б., Ященко А.Б., Жалдаченко В.П., Базовкін П.С., Ященко Д.А. (2013) ОЦІНКА РІВНІВ ЗАГАЛЬНОЇ ВІБРАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, ЗАЙНЯТИХ ВИДОБУТКОМ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ. Український журнал з проблем медицини праці (3(36)). с. 3-8. ISSN 2223-6757
 
Relation http://opb.org.ua/2643/