Запис Детальніше

Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділених від ондатр.

NUBIP Library

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділених від ондатр.
 
Creator Мазур, В.М.
 
Subject 619 Ветеринарна медицина
16.00.03-ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія
 
Description Дисертаційна робота присвячена вивченню епізоотичної ситуації в Україні та світі з туберкульозу великої рогатої худоби, з’ясуванню причин широкого розповсюдження вказаного захворювання, взаємозв’язку наявності природних екологічних ніш Mycobacterium bovis із стаціонарністю неблагополуччя тваринництва з туберкульозу, експериментальному дослідженню мікобактерій туберкульозу, виділених із органів ондатр внутрішніх водойм України.
Епізоотологічними особливостями туберкульозу великої рогатої худоби є стаціонарність та панзоотичне поширення у світовому масштабі.
Від ондатр внутрішніх водойм Київської області виділено мікобактерії, які формували колонії, характерні для збудника туберкульозу бичачого виду. Ці мікобактерії викликали загибель: морських свинок з властивими туберкульозу патолого-анатомічними змінами, що притаманно M. bovis i M. tuberculosis; кролів – у септичній формі, курей – у генералізованій формі, що притаманно M. avium. При 3-разовому послідовному пасажуванні мікобактерій штаму “Ондатра” через організм морських свинок, 2-разовому через організм кролів і курей спостерігали загибель всіх тварин з утворенням туберкулів. У міжвидових пасажах, проведених на цих видах тварин, мікобактерії штаму “Ондатра” також викликали загибель всіх лабораторних тварин з характерними туберкульозу патолого-анатомічними змінами. У щурів досліджувані мікобактерії при першому пасажі викликали інфекційний процес з персистенцією мікроорганізмів у системі кровообігу без розвитку патолого-анатомічних змін, а при другому – з утворенням туберкулів.
Мікобактерії штаму “Ондатра” за вмістом довголанцюгових вільних жирних кислот переважали мікобактерії польового штаму M. bovis у 2,9 раза, а в процесі пасажування через організм морських свинок і кролів збільшували цю перевагу.
Виділені від ондатр мікобактерії після пасажу через системи організмів: морська свинка–морська свинка, морська свинка–морська свинка–морська свинка, морська свинка–морська свинка–кріль ідентифіковані в ПЛР як Mycobacterium bovis.
 
Date 2011-06-15
 
Type Дисертація
NonPeerReviewed
 
Format application/pdf
 
Identifier http://elibrary.nubip.edu.ua/7819/1/aref_%D0%9C%D0%B0%D0%B7%D1%83%D1%80_%D0%92.%D0%9C._15.06.pdf
Мазур, В.М. (2011) Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділених від ондатр. PhD thesis, Робота виконана в Національному університеті біоресурсів і природокористування України Кабінету Міністрів України.
 
Relation http://elibrary.nubip.edu.ua/7819/