Запис Детальніше

"Проект перекладів" і український академізм

eKMAIR

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title "Проект перекладів" і український академізм
 
Creator Мінаков, Михайло
Минаков, Михаил
Minakov, Mikhail
 
Subject "проект перекладів"
академізм
 
Description У 1996 р. Інститут відкритого суспільства - Євро­па (ІВС) розпочав культурний експеримент, до якого про­тягом наступних двох років долучилися національні Фонди Джорджа Сороса в 26 країнах. Мета цього експерименту - створити певну інформаційну базу в країнах колишнього Радянського Союзу, Центральної та Півдепно-Східної Єв­ропи, Центральної Азії і Монголії для уможливлення діалогу вчених-гуманітаріїв як поміж собою, так і з коле­гами на Заході. Така інформаційна база мала стати осно­вою для відродження "Академії" як суспільного інституту, відповідального за ідеологічне розмаїття в культурі, а от­же - за її відкритість. За Проектом перекладів (а саме так назвали цей експеримент) планувалося перекласти приблизно однакові книги в приблизно однакові строки. Першим важливим кроком Проекту стало укладання спи­ску пропонованої до перекладу літератури. Він не був за­критим, сюди можна було додавати назви книг відповідно до культурної ситуації в кожній з окремих країн, аби за­безпечити Проектові підтримку національних наукових еліт. Проте основний склад списку залишався той самий, зберігаючи свою регулятивну роль.
 
Date 2009-10-19T16:23:42Z
2009-10-19T16:23:42Z
2000
 
Type Article
 
Identifier Мінаков М. А. "Проект перекладів" і український академізм / Михайло Мінаков // Український гуманітарний огляд / редкол.: Н. Яковенко (гол. ред.)... [та ін.]; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Т-во дослідників Центрально-Східної Європи. - [К.]: Критика, 2000. - Вип. 4. - С. 107-116.
http://www.ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/479
 
Language ua
 
Relation Український гуманітарний огляд / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Т-во дослідників Центрально-Східної Європи; редкол.: Н. Яковенко (гол. ред.) та ін. - [К.]: Критика, 2000. - Вип. 4.
 
Publisher Критика