Запис Детальніше

Застосування генетичних алгоритмів для оптимізації параметрів режекторних фільтрів на діелектричних резонаторах

Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування.

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Застосування генетичних алгоритмів для оптимізації параметрів режекторних фільтрів на діелектричних резонаторах
Применение генетических алгоритмов для оптимизации параметров режекторных фильтров на диэлектрических резонаторах
Application of genetic algorithms for optical parameters timizatsii notch filters on dielectric resonators
 
Creator Mokhovikov, A. S.; Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Trubin, A. A.; Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
 
Subject оптимізація; режекторний фільтр; діелектричний резонатор; генетичний алгоритм
оптимизация; режекторный фильтр; диэлектрический резонатор; генетический алгоритм.
optimization; band-stop filter; dielectric resonator; genetic algorithm.
 
Description Запропоновано програму по оптимізації амплітудної характеристики чотирьох резонаторного режекторного фільтру, яка являється функцією восьми змінних. Надано результати розрахунків для фільтрів з найменшою та найбільшою смугами частот. Прийнятну характеристику вдалось отримати для фільтрів з відносною смугою запирання від 0.9% до 1.8%. Отримані результати наведено на графіках. Час, відведений на оптимізацію амплітудної характеристики чотирьохрезонаторного режекторного фільтру, порівняно з часом оптимізації трьохрезонаторного смугового фільтру, зріс приблизно в 10 разів. Зроблено висновок про доцільність застосування генетичних алгоритмів для інших подібних задач.
Предложена программа по оптимизации амплитудной характеристики четырехрезонаторного режекторного фільтра, которая является функцией восьми переменных. Представлены результаты расчета для фильтров с наименьшей и наибольшей полосами частот. Приемлемую характеристику удалось получить для фильтров с относительной полосой запирания от 0.9% до 1.8%. Полученные результаты приведены на графиках. Время, отведенное на оптимизацию амплитудной характеристики четырехрезонаторного режекторного фильтра, по сравнению со временем оптимизации трехрезонаторного полосового фильтра, возросло примерно в 10 раз. Сделан вывод о целесообразности применения генетических алгоритмов для других подобных задач.
The program for optimization of the amplitude characteristic of band-stop filter based on 4 dielectric resonators, which is function of 4 variables, is proposed. The results of filter calculations with smallest and widest frequency bands are presented. Acceptable characteristics were achieved for filters with relative blocking band from 0.9% to 1.8%. Obtained results are shown on graphs. Time for optimization of amplitude characteristic of band-stop filter based on 4 dielectric resonators is approximately 10 times more then time for optimization of band-pass filter based on 3 dielectric resonators. Conclusion about feasibility of using genetic algorithms for other similar problems was made.
 
Publisher National Technical University of Ukraine
 
Date 2011-06-01
 
Type info:eu-repo/semantics/article
info:eu-repo/semantics/publishedVersion
 
Format application/pdf
 
Identifier http://radap.kpi.ua/radiotechnique/article/view/170
 
Source BULLETIN of National Technical University of Ukraine. Series RADIOTECHNIQUE. RADIOAPPARATUS BUILDING; № 45 (2011); 95-99
Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування; № 45 (2011); 95-99
Вестник НТУУ "КПИ". Серия Радиотехника, Радиоаппаратостроение; № 45 (2011); 95-99
 
Language ukr
 
Relation http://radap.kpi.ua/radiotechnique/article/view/170/170
 
Rights 1.  Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).