Об одном решении Харламовой–Мозалевской уравнений движения гиростата
Vernadsky National Library of Ukraine
Переглянути архів ІнформаціяПоле | Співвідношення | |
Title |
Об одном решении Харламовой–Мозалевской уравнений движения гиростата
|
|
Creator |
Гашененко, И.Н.
Мозалевская, Г.В. Ткаченко, Д.Н. |
|
Description |
Получены необходимые и достаточные условия существования семейства степенных решений уравнений движения тяжелого гиростата вокруг неподвижной точки. Рассматриваемое решение, в соответствии с результатами [1], описывается алгебраическими инвариантными соотношениями и дополнительной гиперэллиптической квадратурой. Выполнена классификация возможных движений гиростата. Исследованы случаи вырождения гипер-эллиптической квадратуры в эллиптическую.
Отримано необхiднi i достатнi умови iснування сiм’ї степеневих розв’язкiв рiвнянь руху важкого гiростата навколо нерухомої точки. Розглянутий розв’язок, вiдповiдно до результатiв [1], описується алгебраїчними iнварiантними спiввiдношеннями i додатковою гiперелiптичною квадратурою. Виконано класифiкацiю можливих рухiв гiростата. Дослiджено випадки виродження гiперелiптичної квадратури в елiптичну. Necessary and sufficient conditions for the existence of the family of power solutions of equations of motion of a heavy gyrostat about a fixed point are obtained. This exact solution, in accordance with the results of [1], is described by algebraic invariant relations and one additional hyperelliptic quadrature. The possible motions of the gyrostat are classified. The cases of degeneration of hyperelliptic quadrature to elliptical one are studied. |
|
Date |
2014-12-26T19:04:34Z
2014-12-26T19:04:34Z 2012 |
|
Type |
Article
|
|
Identifier |
Об одном решении Харламовой–Мозалевской уравнений движения гиростата / И.Н. Гашененко, Г.В. Мозалевская, Д.Н. Ткаченко // Механика твердого тела: Межвед. сб. науч. тр. — 2012. — Вип 42. — С. 37-45. — Бібліогр.: 12 назв. — рос.
0321-1975 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/72595 531.38 |
|
Language |
ru
|
|
Relation |
Механика твердого тела
|
|
Publisher |
Інститут прикладної математики і механіки НАН України
|
|