Запис Детальніше

ЛІКУВАННЯ ЗАГРОЗИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ МАЛИХ ТЕРМІНІВ

Цифровий Репозиторій - Інтелектуальні Фонди Буковинського державного медичного університету

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title ЛІКУВАННЯ ЗАГРОЗИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ МАЛИХ ТЕРМІНІВ
 
Creator Бакун, Оксана Валеріанівна
Закутній, Тарас Олександрович
 
Description Актуальність. У вагітних в структурі генітальних інфекцій переважають порушення мікробіоценозу піхви. Частота порушення мікробіоценозу пологових шляхів під час вагітності у жінок групи ризику акушерської патології складає в середньому 40-65%.
Клінічне значення інфекційних захворювань геніталій визначається тим, що вони збільшують ризик розвитку таких ускладнень як мимовільний викидень, передчасні пологи, передчасне вилиття навколоплідних вод, хоріоамніоніт, внутрішньоутробне інфікування плоду, народження дітей з низькою масою тіла.
Мета. Проаналізувати клінічний ефект лікування системним антибіотиком і місцевим (санацією) дизбіоценозу піхви у жінок з загрозою переривання вагітності.
Матеріали та методи. Було обстежено 90 вагітних (розподілених на 2 клінічні групи в залежності від запропонованої хворим терапії) з загрозою переривання вагітності в різні терміни гестації, яка супроводжувалася різними формами порушення мікробіоценозу (бактеріальний вагіноз, вагініт, вагінальний кандидоз). Нами проведено комплексне лікування дизбіоценозу піхви у жінок з загрозою переривання вагітності, метод заснований на використанні антибіотиків пеніцилінового ряду для системного впливу у сполученні з застосуванням сануючого внутрішньопіхвового впливу, що сприяє швидшому відновленню нормального біоценозу піхви та припиненню загрози переривання вагітності.
Вагітні основної групи (1 група) були проліковані із застосуванням лікування в поєднанні з системним антибіотиком протягом 5-6 днів і місцевим піхвовим. Застосування комплексної терапії дозволило провести поглиблене порівняння ефективності лікування вагітних із загрозою переривання вагітності запропонованим методом і традиційного лікування.
Результати дослідження. Клінічний ефект запропонованого комплексного лікування визначали через 5-7 днів, при цьому відзначали поліпшення самопочуття, апетиту, зникнення скарг на болі внизу живота, в поперековій ділянці, а також зникнення симптомів загрози переривання вагітності (зниження збудливості, тонусу матки), нормалізації лабораторних показників, мікробіоценозу піхви, припинення виділень, зростання кількості лактобактерій.
Висновки. Лікування виявилося ефективним у ранньому терміні вагітності: 6-19 тижнів - 96,6%. Найбільший клінічний ефект лікування системним антибіотиком і місцевим (санацією піхви) пояснюється його етіотропним характером, спрямованим на нормалізацію порушеного мікробіоценозу піхви та припинення загрози переривання вагітності.
Кафедра акушерства та гінекології
 
Date 2015-10-23T07:47:42Z
2015-10-23T07:47:42Z
2014
 
Type Thesis
 
Identifier КВ №392
http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/9618
 
Language other
 
Format application/pdf
 
Publisher Буковинський державний медичний університет