Художньо-культурна спадщина панської садиби Лівобережної України XIX – початку XX ст.: варіанти історичних презентацій
Институционный репозиторий Киевского университета имени Бориса Гринченко
Переглянути архів ІнформаціяПоле | Співвідношення | |
Relation |
http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/11326/
http://istorstudio.kubg.edu.ua/index.php/journal/index |
|
Title |
Художньо-культурна спадщина панської садиби Лівобережної України XIX – початку XX ст.: варіанти історичних презентацій
ARTISTSC AND CULTURAL HERITAGE MANORAL ESTATE OF THE LEFT BANK UKRAINE REGION OF THE 19th – EARLY 20thCENTURIES: OPTIONS HISTORICAL PRESENTATIONS ХУДОЖЕСТВЕННО-КУЛЬТУРНОЕ НАСЛЕДИЕ ДВОРЯНСКОЙ УСАДЬБЫ ЛЕВОБЕРЕЖНОЙ УКРАИНЫ XIX - НАЧАЛА XX в .: ВАРИАНТЫ ИСТОРИЧЕСКИХ ПРЕЗЕНТАЦИЙ |
|
Creator |
Будзар, Марина Михайлівна
|
|
Subject |
Інші (не входять ні до фахових, ні до наукометричних баз)
|
|
Description |
Сільські маєтки Лівобережної України охарактеризовані як осередки, де протікали процеси взаємозбагачення споріднених слов’янських культур та актуалізувалися світові духовні орієнтири. Особлива увага приділена дослідженню історичної динаміки форм просвітницької та культурно-художньої праці, презентованих дворянською садибою. Також продемонстровано, що творча діяльність у межах дворянських «культурних гнізд» виконувала компенсаторну роль відносно державного простору, де українська культурно-мистецька спадщина не мала офіційного визнання, тобто дворянська садиба представлена як «культурна форма» національної самоідентифікації.
The noble rural country house of the Left Bank Ukraine Region are presented as the Centre, where the processes of mutual enrichment of the related Slavic cultures were taking place and the world spiritual aims were actualized. Special attention has been given to evolution the investigation and cultural and art activity, presented by manorial estate. It is also shown that the creative activity in the space of manorial «cultural nest» played. The role of compensation towards the imperial space, where the Ukrainian art inheritance was not officially acknowledged, in other words manorial estate is presented as the «cultural form» of national self-identification. Сельские усадьбы Левобережной Украины охарактеризованы как центрі, где протекали процессы взаимообогащения родственных славянских культур и актуализировались мировые духовные ориентиры. Особое внимание уделено исследованию исторической динамики форм просветительской и культурно-художественного труда, представленных дворянской усадьбой. Также показано, что творческая деятельность в пределах дворянских «культурных гнезд» выполняла компенсаторную роль относительно имперского пространства, где украинское культурно-художественное наследие не имело официального признания, то есть дворянская усадьба представлена как «культурная форма» национальной самоидентификации. |
|
Publisher |
Київський університет імені Бориса Грінченка
|
|
Date |
2015
|
|
Type |
Стаття
PeerReviewed |
|
Format |
text
|
|
Language |
ru
|
|
Identifier |
http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/11326/1/M_Budzar_1_KIS_IS_UG.pdf
Будзар, Марина Михайлівна (2015) Художньо-культурна спадщина панської садиби Лівобережної України XIX – початку XX ст.: варіанти історичних презентацій Київські історичні студії (1). с. 98-107. |
|