Запис Детальніше

Оптимізація динамічних характеристик активних непрямих синтезаторів частот пристроїв телекомунікацій

Електронного архіву Харківського національного університету радіоелектроніки (Open Access Repository of KHNURE)

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Creator Сировєтнік, В. С.
 
Date 2011-10-12T13:22:56Z
2011-10-12T13:22:56Z
2011
 
Identifier Сировєтнік, В. С. Оптимізація динамічних характеристик активних непрямих синтезаторів частот пристроїв телекомунікацій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 "Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій" / В. С. Сировєтнік ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. – Х. : ХНУРЕ, 2011. – 19 с.
http://hdl.handle.net/123456789/244
 
Description Дисертаційна робота присвячена вирішенню задач підвищення ефективності застосування синтезаторів частот непрямого типу в телекомунікаційних пристроях та системах, що виконують синхронізацію прийомопередавачів за частотою та синтез радіосигналів. Актуальність рішення подібних задач визначається як безсумнівною поширеністю саме цього способу синтезу частот, так і його універсальністю.
В роботі вирішена задача оптимізації СЧ непрямого типу за критерієм мінімуму загального коефіцієнту підсилення контуру ФАПЧ при наявності зовнішніх обмежень, що накладаються стандартами, за якими працює система, складовою частиною якої є цей СЧ. Ці обмеження виражаються у вигляді обмежувальних шаблонів, що пред’являють вимоги до кривої перехідного процесу.
Досліджений вплив наявності, типів режимів та тривалості перехідного процесу на характеристики неідеального ЧМн-2 сигналу, що формується за допомогою СЧ непрямого типу. Це спектральні характеристики та характеристики завадостійкості.
Крім того, в роботі запропоновані методи маніпуляції, що складаються в формуванні ансамблів двійкових маніпульованих сигналів, одна або дві складові яких є радіоімпульсами з кутовою модуляцією складної форми. Отримання цих радіоімпульсів відбувається в результаті перехідного процесу за частотою у вихідному сигналі СЧ непрямого типу у відповідь на стрибкоподібну зміну одного з його параметрів, наприклад, коефіцієнта ДЗКД. Дослідженні та оптимізовані характеристики завадостійкості цих ансамблів, а для оптимальних варіантів визначені показники їх спектральної ефективності. Для досліджених ансамблів запропоновані схеми формування відповідних маніпульованих сигналів.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
 
Language uk
 
Subject синтезатор частот
фазове автопідлаштування частоти
системи синхронізації
радіозв’язок
методи маніпуляції сигналів
 
Title Оптимізація динамічних характеристик активних непрямих синтезаторів частот пристроїв телекомунікацій
 
Type Abstract