Запис Детальніше

Моделі проблемно-орієнтованого управління економічними об'єктами

Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Моделі проблемно-орієнтованого управління економічними об'єктами
 
Creator Кравченко, Володимир Миколайович
 
Subject модель
проблемно-орієнтоване управління
економічний об’єкт
бізнес-процес
потік
проблемна ситуація
динамічний портфель замовлень
системна динаміка
дискретно-подієва модель
структурна модель
 
Description Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці. Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». – Полтава, 2017 р.
У дисертаційній роботі вирішено нову важливу для економіки проблему розробки методології моделювання проблемно-орієнтованого управління економічними об’єктами з метою підвищення їх стійкості до порушень, вирішення управлінських проблем і своєчасного досягнення цілей шляхом структурної перебудови систем операцій і вдосконалення бізнес-процесів. Запропоновано концепцію моделювання процесів проблемно-орієнтованого управління економічними об’єктами, засновану на теорії прийняття рішень, системній динаміці та методології «м’яких» систем, яка комбінує методи аналізу ситуацій, моделі динаміки потокових процесів і методи дослідження операцій для подолання проблемних ситуацій, підтримки стійких до порушень систем операцій і підвищення результативності й ефективності бізнес-процесів.
Для обґрунтування управлінських дій згідно з розробленою концепцією побудовано моделі управлінського циклу та механізму ієрархічного планування діяльності економічного об’єкту, метод контролю й оцінки її ефективності та методологічний підхід до структурування проблемних ситуацій, а також розроблено відповідні структурні, системно-динамічні, дискретно-подієві моделі управління бізнес-процесами, потоками та запасами готової продукції, реалізації динамічного портфелю замовлень, адаптивного ланцюга постачань, оновлення асортименту. Економічний ефект полягає в зменшенні втрат через порушення, скороченні операційних витрат і вивільненні обігових коштів.
 
Date 2017-06-13T12:42:01Z
2017-06-13T12:42:01Z
2017-06-06
 
Identifier http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5809
 
Language ua
 
Relation УДК;658.51:004.942