Запис Детальніше

Робоча програма "Хоровий клас і практика роботи з хором" для студентів галузь знань 0202 «Мистецтво», напрямку підготовки 6.020204 «Музичне мистецтво», освітній рівень – перший (бакалаврський), ІІІ курс, термін підготовки: 4 роки

Институционный репозиторий Киевского университета имени Бориса Гринченко

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Relation http://elibrary.kubg.edu.ua/21820/
 
Title Робоча програма "Хоровий клас і практика роботи з хором" для студентів галузь знань 0202 «Мистецтво», напрямку підготовки 6.020204 «Музичне мистецтво», освітній рівень – перший (бакалаврський), ІІІ курс, термін підготовки: 4 роки
 
Creator Заверуха, Олена Леонідівна
 
Subject Робочі програми навчальних дисциплін
 
Description Робоча програма навчального предмету «Хоровий клас і практика роботи з хором» розроблена секцією хорового диригування кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка на основі освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів відповідно до навчального плану денної форми навчання.
«Хоровий клас і практика роботи з хором» – одна із основних дисциплін спеціального циклу «Музичне мистецтво», яка готує вчителів музики і керівників шкільних хорів. На практичних заняттях з хорового класу та практикуму роботи з хором», по-перше, – студент вдосконалює вокально-хорові навики співу в хорі під керівництвом диригента-хормейстера; по-друге, – учбовий хоровий колектив є базою для набуття студентом практичних вмінь та навичок керівництва хором в якості диригента.
«Хоровий клас та практика роботи з хором» – обов’язковий предмет галузі «Музичне мистецтво». Навчальна дисципліна складається з 2-х академічних годин з певними етапами репетиційного процесу:
• попереднього етапу, спрямованого на організаційну роботу колективу (оголошення творів, над якими диригент працюватиме на репетиції, творчі заходи тощо);
• розспівування хору, як необхідного етапу набуття та засвоєння вокально-хорових, слухових навиків, прийомів, засобів і методів співу;
• основної репетиції – розучування твору з хором, вдосконалення та закріплення вивченого матеріалу, повторення вивчених творів, практичної роботи студентів з хором.
На практичних заняттях диригентом застосовуються два методи розучування хорових творів: з окремими хоровими партіями (розвідні репетиції) та загальнохорових заняттях (зведені репетиції). Розвідні репетиції дозволяють прискорити етап технічного оволодіння музичним текстом, роботи над унісоном хорових партій, єдиної манери звуковидобування, ансамблем, нюансуванням тощо. На загальнохорових заняттях доцільно чергувати розучування твору шляхом поєднання прийомів роботи всього хору з виконанням мелодії кожної окремої хорової партії. До проведення розвідних репетицій долучаються студенти випускового курсу.
На практичних заняттях з «Хорового класу та практики роботи з хором» розвиваються навики сольфеджування та читання партитур з листа як необхідної умови співу хорових партитур і розвитку музичної пам’яті.
Підбір репертуару керівником колективу має певні виховні завдання, враховуючи можливості колективу і подальшу перспективу розвитку студентів. У підборі музично-хорового репертуару диригентом враховується специфіка та рівень хору, програма тематичних концертів, проектів і державного іспиту. Хоровий репертуар спрямований на розширення музично-художнього кругозору студентів, налічуючи твори українських і зарубіжних композиторів від епохи Бароко до сучасних зразків. Хоровий репертуар включає вивчення двох видів творів: a cappella та композицій з супроводом різних за жанрово-стильовим контекстом.
Під час підготовки до практичної роботи з хором, студент пише хорову анотацію, визначаючи план роботи над твором. Знайомлячись з основами практичної роботи з хором студентом обираються невеликі за змістом твори враховуючи особистісні індивідуальні здібності і рівня підготовки. Регламентований час проведення практичного заняття з хором студентом триває 20-25 хвилин.
Основне завдання керівника хору у вихованні студента-хормейстера та майбутнього вчителя музики навчити встановлювати психологічний контакт з виконавцями, чітко і зрозуміло висловлювати вокально-хорові завдання, виявляючи власні здатності слухати і прогнозувати вокальне звучання, корегувати його. Надзвичайно важливим є розкриття артистичних вмінь студента під час практичної роботи з хором – створення творчої атмосфери в колективі, володіння власним емоційним станом під час спілкування з хором, психологічне налаштування співаків перед виступом, володіння засобами впливу на виконавців.
 
Publisher Київський університет імені Бориса Грінченка
 
Date 2017
 
Type Навчально-методичні матеріали
NonPeerReviewed
 
Format text
 
Language uk
 
Identifier http://elibrary.kubg.edu.ua/21820/1/%D0%A5%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%20%D1%96%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%20%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8%20%D0%B7%20%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC.pdf
Заверуха, Олена Леонідівна (2017) Робоча програма "Хоровий клас і практика роботи з хором" для студентів галузь знань 0202 «Мистецтво», напрямку підготовки 6.020204 «Музичне мистецтво», освітній рівень – перший (бакалаврський), ІІІ курс, термін підготовки: 4 роки [Навчально-методичні матеріали]