Запис Детальніше

Від протекціонізму до неопротекціонізму: нові виміри ліберального регулювання

Dspace iRKNEU

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Від протекціонізму до неопротекціонізму: нові виміри ліберального регулювання
 
Creator Панченко, Володимир Григорович
Резнікова, Наталія Володимирівна
 
Subject Протекціонізм
неопротекціонізм
економічна політика
лібералізм
регулювання
330.368:339.9
 
Description У статті узагальнено основні змістовні засади політики протекціонізму. Обґрунтовано, що завуальований або напіввідкритий характер протекціонізму зразка ХХІ століття не підпадає під зафіксовані в документах СОТ класичні прояви протекціонізму, а тому подальша гібридизація його форм актуалізує необхідність їхньої класифікації з метою привертання уваги наукової спільноти до нових викликів глобальному регулюванню системи міжнародних економічних відносин. Встановлено, що протекціонізм у процесі глобалізації економіки перетворився з торгової політики, базованої на впровадженні тарифних обмежень, а пізніше і нетарифних інструментів захисту, у складний комплексний державний механізм підвищення конкурентоспроможності національної економіки у процесі глобалізації, що ми називаємо неопротекціонізмом.
Наведено класифікацію неопротекціонізму та виокремлено форми прояву кожного із його видів. З’ясовано країнові особливості політики неопротекціонізму. Встановлено, що гнучкість інструментарію реалізації політики неопротекціонізму, відсутність єдиного підходу до інтерпретації способів досягнення анонсованих державою завдань, відмінності у пріоритетах і єдність цілей усіх інструментів, що полягають у стимулюванні відновлення економічного зростання, можуть розглядатись як детермінуючі ознаки нового регулювання. Виявлено, що втручання держави стає іманентною характеристикою ліберальної політики.
Простежено, що неопротекціонізм з його гнучким інструментарієм стає політикою зниження асиметричності розподілу вигід від глобалізації і реакцією на глобальні дисбаланси, що вкотре підкреслює тезу про те, що участь держави в регулюванні економічних процесів є об’єктивною реальністю, і ми стаємо свідками трансформації раніше оголошеного напряму в бік дерегуляції в ререгуляцію.
 
Publisher ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
 
Date 2018-02-23T08:39:16Z
2018-02-23T08:39:16Z
2017
 
Type Article
 
Identifier Панченко В. Від протекціонізму до неопротекціонізму: нові виміри ліберального регулювання / Панченко Володимир, Резнікова Наталія // Міжнародна економічна політика. – 2017. – № 2. – С. 95–117.
1811-9824
http://ir.kneu.edu.ua/handle/2010/23853
 
Language uk