Запис Детальніше

Підвищення енергоефективності автоматизованої системи електропостачання громадських та житлових будівель на основі відновлювальних джерел енергії

eaDNURT - the electronic archive of the Dnepropetrovsk National University of Railway Transport

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Підвищення енергоефективності автоматизованої системи електропостачання громадських та житлових будівель на основі відновлювальних джерел енергії
Повышение энергоэффективности автоматизированной системы электроснабжения общественных и жилых зданий на основе возобновляемых источников энергии
Improving the Energy Efficiency of the Automated System of Electricity Public and Residential Buildings Based on Renewable Sources Energy
 
Creator Бондар, Олег Ігорович
Міхєєв, Олексій Вікторович
Бондарь, Олег Игоревич
Bondar, Oleg I.
 
Contributor Михеев, Алексей Викторович
Mykheev, Aleksei Vyktorovych
 
Subject електробезпека
інтелектуальний пристрій
мікроконтролер
інфрачервоний датчик
КЕЕ
электробезопасность
интеллектуальное устройство
микроконтроллер
инфракрасный датчик
electrical safety
intelligent device
microcontroller
infrared sensor
 
Description Бондар, О. І. Підвищення енергоефективності автоматизованої системи електропостачання громадських та житлових будівель на основі відновлювальних джерел енергії / О. І. Бондар, О. В. Міхєєв // Електромагнітна сумісність та безпека на залізничному транспорті. — 2014.— №7. — С. 40-43.
UK: В роботі розглянуто питання розробки та розрахунок автоматизованої системи постачання будинку на основі відновлювальних джерел енергії, яка на основі даних датчиків контролю заряду здійснює моніторинг та переключення між системою зовнішнього постачання та запропонованою системою, яка в свою чергу може накопичувати заряд акуму-ляторних батарей. На основі виконаних досліджень обрано елементну базу пристрою з терміном окупності у 8 років, система протягом усього часу роботи має забезпечувати достатню потужність для живлення усіх наявних споживачів та запропоновано можливі місця його встановлення.
Актуальність. Одним з головних завдань розвитку електричного господарства Укрзалізниці на період до 2020 р. є проведення модернізації технічних засобів, впровадження нової техніки і технологій, інформаційноаналітичних та керуючих систем з метою підвищення надійності безпеки руху, енергопостачання та зниження експлуатаційних витрат (наприклад: модернізації опалення в будинку відпочинку локомотивних бригад). Тому тема статті є актуальною.
Результати. Впровадження альтернативних джерел електроенергії у автономні системи електропостачання є загальносвітовою тенденцією, яка не оминає і просторів України. Зазначене впровадження реалізується головним чином у вигляді систем, які встановлюються на даху чи вільних сонячних ділянках. Застосування запропонованої системи дозволяє зменшити електроспоживання з мережі зовнішнього електропостачання під час денного пікового навантаження за рахунок можливості переключень між мережею і альтернативним джерелом живлення. Можливість використання, як резервне джерело живлення у випадку аварійного або запланованого відключення зовнішньої мережі.
RU: В работе рассмотрены вопросы разработки и расчет автоматизированной системы снабжения здания на основе возобновляемых источников энергии, на основе данных датчиков контроля заряда осуществляет мониторинг и переключение между системой внеш-них поставок и предложенной системой, которая в свою очередь может накапливать заряд аккумуляторных батарей. На основе выполненных исследований избран элементную базу устройства со сроком окупаемости в 8 лет, система в течение всего времени работы должно обеспечивать достаточную мощность для питания всех имеющихся потребителей и предложены возможные места его установки.
Актуальность. Одной из главных задач развития электрического хозяйства Укрзализныци на период до 2020 г. представляет собой проведение модернизации технических средств, внедрения новой техники и технологий, информационно-аналитических и управляющих систем с целью повышения надежности безопасности движения, энергоснабжения и снижения эксплуатационных расходов (например, модернизации отопления в доме отдыха локомотивных бригад). Поэтому тема статьи актуальна.
Результаты. Внедрение альтернативных источников электроэнергии в автономные системы электроснабжения является общемировой тенденцией, которая не обходит и просторов Украины. Указанные внедрения реализуется главным образом в виде систем, которые устанавливаются на крыше или свободных солнечных участках. Применение предложенной системы позволяет уменьшить электропотребление из сети внешнего электро-снабжения во время дневной пиковой нагрузки за счет возможности переключений между сетью и альтернативным источником питания. Возможно использовать как резервный источник питания в случае аварийного или запланированного отключения внешней сети.
EN: In this work the questions of development and calculation automated delivery system home
based renewable sources energy, which on the basis of the charge control sensors monitor and
switch between external air supply and the proposed system, which in turn can accumulate
charge batteries. On the basis of the studies selected element base device with a payback period
of 8 years, the system throughout the running time should provide enough power to power all
existing customers and suggested possible locations set.
Actuality. One of the main tasks of the Electric Department of Railways for the period until
2020 year is the modernization of technical equipment, the introduction of new techniques and
technologies of information-analytics and control systems in order to improve the reliability of
safety, energy and reduce operating costs (for example, upgrading heating in the rest-home locomotive
staff). Therefore, the subject of the article is relevant.
Practical value. Use of alternative energy sources in autonomous power supply system is a
worldwide trend that is not bypassing Ukraine and its areas. The above mention is implemented
mainly in the form of systems which are installed on the roof or solar-free areas. Application of
the proposed system can reduce the power consumption of the network of external power supply
during daytime peak due to the possibility of switching between the network and an alternative
source of supply. It is possibility to use as a backup power supply in case of emergency or
planned switch on external electrical network.
 
Date 2015-09-23T05:52:23Z
2015-09-23T05:52:23Z
2014
 
Type Article
 
Identifier http://eadnurt.diit.edu.ua/jspui/handle/123456789/4196
 
Language uk_UA
 
Publisher Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна