Запис Детальніше

ENVIRONMENTAL ASSESSMENT OF SURFACE WATER QUALITY WITHING THE TERRITORY OF KYIV CITY

Наукові журнали НАУ

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title ENVIRONMENTAL ASSESSMENT OF SURFACE WATER QUALITY WITHING THE TERRITORY OF KYIV CITY
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД В РАЙОНІ КИЄВА
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД У РАЙОНІ КИЄВА
 
Creator Дудар, Т.; Національний авіаційний університет
Зосимович, А.; Національний авіаційний університет
 
Subject


environmental water quality classification; hydrochemical indicators; surface water; surface water monitoring
гідрохімічні показники; екологічна класифікація якості води; моніторинг поверхневих вод; поверхневі води
 
Description This work deals with the estimation of water within the Dnipro River in Kyiv during the period from 2001 to 2010. The assessmebt was done based on the analysis of surface water quality hydrochemical  factors, with three blocks of factors: the salt composition, trophy-DB (ecological sanitation) block and the toxic effects of specific substances. Data analysis show that the values of integral indexes, calculated by the values of block indexes are within 2,4 ≤ IE ≤ 2,6, which classifies the water class II "good", "clean", as intermediate between category 2 and 3, subcategory 2-3 "very good", "good" and "clean", "rather clean".
Виконано оцінку якості води р. Дніпро у межах Києва за період 2001–2010 рр. на основіаналізу гідрохімічних показників: сольового складу, трофо-сапробіологічного (еколого-санітарного)блоку та специфічних речовин токсичної дії.This work deals with the estimation of water within the Dnipro River in Kyiv during the periodfrom 2001 to 2010. The assessment was done based on the analysis of surface water qualityhydrochemical factors, with three blocks of factors: the salt composition, trophy-DB (ecologicalsanitation) block and the toxic effects of specific substances.Выполнена оценка качества воды р. Днепр в пределах Киева за период 2001–2010 гг. наоснове анализа гидрохимических показателей: солевого состава, трофо-сапробиологического(эколого-санитарного) блока и специфических веществ токсического действия.
Виконано аналіз якості поверхневих вод р. Дніпро за гідрохімічними показниками сольо-вого складу, трофо-сапробіологічного (еколого–санітарного) блоку та специфічних речовинтоксичної дії за період 2001–2010 рр. Показано, що величини інтегральних індексів, розрахо-ваних за значеннями блокових індексів, знаходяться в межах 2,4 ≤ ІЕ ≤ 2,6, що класифікуєводи класом ІІ «добрі», «чисті» як проміжні між категоріями 2 та 3, субкатегорії 2–3 «дужедобрі», «добрі» та «чисті», «досить чисті».
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2011-02-01
 
Type



 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/25
 
Source Proceedings of National Aviation University; Том 47, № 2 (2011); 125-130
Вестник Национального авиационного университета; Том 47, № 2 (2011); 125-130
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 47, № 2 (2011); 125-130
 
Language uk
 
Coverage


 
Rights Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).