Запис Детальніше

Study of influence of composition and surface acidity of titanoaerosils on the catallytic activity of supported V2O5

Наукові журнали НАУ

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Study of influence of composition and surface acidity of titanoaerosils on the catallytic activity of supported V2O5
Исследование влияния состава и кислотности поверхности титанаэросилов на каталитическую активность нанесенного V2O5
ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ СКЛАДУ ТА КИСЛОТНОСТІ ПОВЕРХНІ ТИТАНАЕРОСИЛІВ НА КАТАЛІТИЧНУ АКТИВНІСТЬ НАНЕСЕНОГО V2O5
 
Creator Руднєва, А.В.; Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Хоменко, К.М.; Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Коновалова, Н.Д.; Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Зажигалов, В.О.; Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Брей, В.В.; Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Білокопитов, Ю.В.; Кафедра хімії та хімічної технології, НАУ
 
Subject


 
Description  The catalytic properties of V2O5, supported in quantity of 5 wt. % on SiО2, TiО2 and titanoaerosils with the different contents TiО2, were investigated in reaction of propane oxidative dehydrogenation to propylene. The maximal  propane conversion and maximal selectivity of propylene formation was shown the catalyst on titanoaerosil which the titatium ions are substituted for silicon and it do not form separate phases TiO2. By the NH3 temperature-programmed desorption it was shown that titanoaerosils contain strong oxygen-containing acid sites which energetically close to TiО2 acid sites.
 Каталитические свойства V2O5, 5 % массовой доли которого нанесено на SiO2, TiO2 и титанаэросилы с разным содержанием диоксида титана, исследованы в реакции окислительного дегидрирования пропана в пропилен. Максимальную степень превращения пропана и максимальную селективность образования пропилена проявил катализатор на титанаэросиле, в котором ионы титана изоморфно замещают кремний и не образуют отдельных фаз TiO2. Методом программированной термодесорбции аммиака показано, что титанаэросилы содержат сильные кислородсодержащие кислотные центры, энергетически близкие к кислотным центрам TiO2.
 Каталітичні властивості V2O5, 5 % масової частки якого нанесено на SiO2, TiO2 та титанаеросили з різним вмістом діоксиду титану, досліджено в реакції окиснювального дегідрування пропану в пропілен. Максимальний ступінь перетворення пропану і максимальну селективність утворення пропілену виявив каталізатор на титанаеросилі, в якому іони титану ізоморфно заміщують кремній і не утворюють окремих фаз TiO2. Методом термопрограмованої десорбції аміаку показано, що титанаеросили містять сильні кисневмісні кислотні центри, енергетично близькі до кислотних центрів TiO2.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2005-03-01
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/1220
 
Source Вестник Национального авиационного университета; Том 25, № 3 (2005); 201
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 25, № 3 (2005); 201
Proceedings of National Aviation University; Том 25, № 3 (2005); 201
 
Language uk
 
Rights Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).