Запис Детальніше

ПРОТИВІДБИВНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ КРЕМНІЄВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

Наукові журнали НАУ

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title ПРОТИВІДБИВНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ КРЕМНІЄВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ
Anti reflective coating for silicon solar cells
Противоотбивные покрытия для кремниевых элементов солнечных батарей
 
Creator Білоус, М.Г.
Ледовських, В.М.
 
Subject коефіцієнт корисної дії; кремнієві елементи сонячних батарей; противідбивні покриття; рідиннофазні гідролітичні процеси


 
Description  Наведено результати дослідження можливості використання противідбивного покриття випромінювання сонячної енергії фотоелектричного перетворювача  у вигляді плівок на основі ТіОх,  отриманих за допомогою рідиннофазних  гідролітичних процесів з наступним їх формуванням  методом центрифугування і високотемпературною термообробкою. Показано, що такі противідбивні покриття  відповідають основним вимогам і за своїми характеристиками не поступаються плівкам, отриманим  іншими технологічними процесами. Запропонована технологія значно  простіша та економніша порівняно з іншими способами, легко адаптується до вимог промислового виробництва і тому є перспективною для широкого впровадження.
 In the given work results on research of an opportunity of use antireflection coverings (ARC) converter photo-electric as coverages on a basis, received are resulted at the help liquid- face processes with their subsequent formation by a method centrifugation and high-temperature heat treatment. It is shown, that such АRC meet the basic requirements and behind the characteristics do not concede to the coverings received by other technological processes. The offered technology essentially easy and more economically in comparison with other ways, easily adapts up to requirements of industrial production and consequently is perspective for wide implementation.
 Приведены результаты исследования возможности использования противоотражающие покрытия излучения солнечной энергии фотоэлектрического преобразователя в виде пленок на основе ТиОх, полученных с помощью жидкофазной гидролитических процессов с последующим их формированием методом центрифугирования и высокотемпературной термообработкой. Показано, что такие противоотражающие покрытия отвечают основным требованиям и по своим характеристикам не уступают пленкам, полученным другими технологическими процессами. Предложенная технология значительно проще и экономичнее по сравнению с другими способами, легко адаптируется к требованиям промышленного производства и потому является перспективным для широкого внедрения.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2009-02-01
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/1732
 
Source Proceedings of National Aviation University; Том 39, № 2 (2009); 162-165
Вестник Национального авиационного университета; Том 39, № 2 (2009); 162-165
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 39, № 2 (2009); 162-165
 
Language uk
 
Rights Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).