Запис Детальніше

Експертиза культурно-історичних цінностей. Навчально-методичний комплекс спеціалізації. Освітньо-кваліфікаційні рівні: 6.020302 – бакалавр; 7.02030201 – спеціаліст; 8.02030201 – магістр

ENPUIR - електронний архів наукових публікацій Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Експертиза культурно-історичних цінностей. Навчально-методичний комплекс спеціалізації. Освітньо-кваліфікаційні рівні: 6.020302 – бакалавр; 7.02030201 – спеціаліст; 8.02030201 – магістр
 
Creator Потильчак, Олександр Валентинович
Вєтров, Ігор Георгійович
Дзюбленко, Ірина Михайлівна
Лєбєдєва, Людмила Василівна
Руденко, Наталія Василівна
Стрельський, Геннадій В’ячеславович
Шевченко, Олег Тарасович
Іщенко, Жанна Миколаївна
 
Subject Спеціальні галузі історичної науки
Спеціальні історичні дисципліни
 
Description Підготовка сучасного висококваліфікованого вчителя історії передбачає оволодіння теоретичними знаннями з циклу професійно-орієнтованого навчання, серед яких нормативні та варіативні навчальні курси. З 2007 року в Інституті історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова ведеться підготовка педагогів-істориків за спеціалізацією «історія та експертиза культурно-історичних цінностей».
Сучасна експертиза культурних та історичних цінностей – це процес неможливий без застосування сукупності різноманітних знань, умінь і навичок із мистецтвознавства, музеєзнавства, спеціальних галузей історичної науки. Усі перелічені компоненти компетентності фахового історика-музеєзнавця використовуються в професійній експертній практиці для ідентифікації, атрибуції та оцінки історичних і культурних цінностей. Важливими складовими професійної підготовки спеціаліста з експертизи культурних та історичних цінностей є теоретичне та практичне навчання. Теоретична підготовка передбачає оволодіння основами спеціальних галузей історичної науки, що слугують історику-експерту як база його фахового рівня. Серед таких навчальних дисциплін: спеціальні історичні дисципліни, історична географія, історичне краєзнавство, джерелознавство, основи наукових досліджень, методологія історії, декоративно-ужиткове мистецтво, палеографія, нумізматика, музеєзнавство, історія української іконографії, основи фалеристики, історія образотворчого мистецтва, боністика, історія філателії та основи експертизи культурно-історичних цінностей.
Важливою складовою професійної підготовки спеціаліста з експертизи культурних та історичних цінностей є навчальна музейна практика. Місце музейної практики в професійній підготовці історика-музеєзнавця, експерта культурно-історичних цінностей визначається необхідністю закріплення отриманих теоретичних знань, а також вироблення спеціальних фахових умінь і навичок.
До пропонованого навчально-методичного комплексу фахової підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів за напрямом підготовки «Історія», спеціалізацією «експертиза культурно-історичних цінностей» включено витяги з навчальних планів зазначеної спеціалізації, навчальні робочі програми з нормативних дисциплін циклів гуманітарної та соціально-економічної, природничо-наукової, професійної та практичної підготовки та варіативної частини циклу професійно-орієнтовної підготовки, а також програму музейної навчальної практики майбутніх істориків-експертів. Включені до збірника робочі навчальні програми містять пояснювальні записки, тематичні плани курсів, зміст лекційних і семінарських (лабораторних) занять, списки рекомендованої літератури, рекомендовану тематику рефератів і курсових робіт, зразки модульних тестових завдань і контрольних робіт з навчальних дисциплін.
Вивчення дисциплін спеціалізації доцільно розпочати з ознайомлення з їх навчальними робочими програмами. Це потрібно студенту аби чітко уявляти собі обсяг, основні теоретичні та прикладні проблеми дисциплін, ознайомитись з основною та додатковою літературою з навчальних предметів, зразками тестових завдань, а відповідно до цього спланувати власну самостійну роботу. Переглянувши відповідний розділ програми та виявивши коло питань, що їх потрібно вивчити, можемо переходити до роботи з конспектом лекцій, підручниками, посібниками та додатковою літературою.
У навчально-методичному посібнику подаються структура і зміст фахової підготовки студентів-істориків за спеціалізацією «Експертиза культурно-історичних цінностей» (освітньо-кваліфікаційні рівні: 6.020302 – бакалавр; 7.02030201 – спеціаліст; 8.02030201 – магістр).
Запропоновано авторські навчальні робочі програми нормативних дисциплін, що представляють спеціальні галузі історичної науки включені до циклів гуманітарної та соціально-економічної, природничо-наукової, професійної та практичної підготовки і варіативної частини циклу професійно-орієнтовної підготовки навчального плану спеціалізації «Експертиза культурно-історичних цінностей», а також програму музейної навчальної практики. Робочі навчальні програми містять пояснювальні записки, тематичні плани курсів, зміст лекційних і семінарських (лабораторних) занять, списки рекомендованої літератури, рекомендовану тематику рефератів і курсових робіт, зразки модульних тестових завдань і контрольних робіт з навчальних дисциплін за спеціалізацією «Експертиза культурно-історичних цінностей».
Призначено для викладачів і студентів-істориків, що навчаються за спеціалізацією «Експертиза культурно-історичних цінностей».
 
Date 2014-03-31T08:36:55Z
2014-03-31T08:36:55Z
2014-03-21
 
Type Book
 
Identifier Експертиза культурно-історичних цінностей. Навчально-методичний комплекс спеціалізації. Освітньо-кваліфікаційні рівні: 6.020302 – бакалавр; 7.02030201 – спеціаліст; 8.02030201 – магістр / Заг. ред. і кер. авт. кол. О.В. Потильчак – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014. – 532 с.
http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/4902
 
Language uk
 
Publisher Видавництво Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова