Запис Детальніше

ОПТИМАЛЬНИЙ ДИСКРЕТНИЙ НЕЧІТКИЙ ФІЛЬТР ПАРАМЕТРІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА

Наукові журнали НАУ

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title ОПТИМАЛЬНИЙ ДИСКРЕТНИЙ НЕЧІТКИЙ ФІЛЬТР ПАРАМЕТРІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА
OPTIMAL DISCRETE FUZZY FILTER OF UAV’S FLIGHT PARAMETERS
ОПТИМАЛЬНЫЙ ДИСКРЕТНЫЙ НЕЧЕТКИЙ ФИЛЬТР ПАРАМЕТРОВ ПОЛЕТА БЕСПИЛОТНОГО ЛЕТАТЕЛЬНОГО АППАРАТА
 
Creator Bocharnikov, Victor; Національний авіаційний університет
Bocharnikov, Illya; Національний авіаційний університет
 
Subject нечітка міра; нечітка оцінка; нечіткий інтеграл; теорія робастного управління
519.21:629.735.33–519(043.2)
fuzzy estimate; fuzzy integral; fuzzy measure; robust control theory
519.21:629.735.33–519(043.2)
нечеткая мера; нечеткая оценка; нечеткий интеграл; теория робастного управления
519.21:629.735.33–519(043.2)
 
Description  Розглянуто задачу оптимальної нечіткої дискретної фільтрації сигналів в умовах нечітких нестаціонарних шумів. Сформульовано задачу оптимальної фільтрації корисного сигналу про параметри польоту безпілотного літального апарата. Рівняння динаміки сигналів описано у вигляді нечітко інтегральних рівнянь. Визначено критерій оптимізації нечіткого фільтра. Запропоновано підхід до формування оптимальної оцінки корисного сигналу на основі використання двовимірної фільтруючої функції, заданої на декартовому добутку простору стану і часу W´Т у вигляді . Виконано синтез оптимальних параметрів двовимірної фільтруючої функції . Наведено алгоритм оптимальної нечіткої фільтрації сигналів датчиків польотної інформації безпілотного літального апарата. Проведено дослідження оптимальності роботи синтезованого фільтра і порівняльний аналіз його роботи та роботи фільтра Калмана на фактичних даних про висоту польоту безпілотного літального апарата в умовах реальних шумів. Показано переваги запропонованого рішення.
 The robust optimal discrete filter for flight information parameters estimation of Unman Arial Vehicle in conditions of nonstationary and not additive disturbance influence, with unknown parameters, is synthesized. The filter based on the theory of fuzzy measure and fuzzy-integral calculus. An estimation of the signal is determined by fuzzy images of the signal estimated value at the previous step of the measured signal and by selection of filtration function. . The investigations of the optimality of synthesized fuzzy filter are performed.
 Рассмотрена задача оптимальной нечеткой дискретной фильтрации сигналов в условиях нечетких нестационарных шумов. Сформулирована задача оптимальной фильтрации полезного сигнала о параметрах полета беспилотного летательного аппарата. Уравнения динамики сигналов описаны в виде нечетко интегральных уравнений. Определен критерий оптимизации нечеткого фильтра. Предложен подход к формированию оптимальной оценки полезного сигнала на основе использования двухмерной фильтрующей функции, заданной на декартовом произведении пространства состояния и времени W´Т в виде . Выполнен синтез оптимальных параметров двухмерной фильтрующей функции . Приведен алгоритм оптимальной нечеткой фильтрации сигналов датчиков полетной информации беспилотного летательного аппарата. Проведены исследования оптимальности работы синтезированного фильтра и сравнительный анализ его работы и работы фильтра Калмана на фактических данных о высоте полета беспилотного летательного аппарата в условиях реальных шумов. Показаны преимущества предложенного решения.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2012-09-20
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/2152
 
Source Proceedings of National Aviation University; Том 51, № 2 (2012); 22-29
Вестник Национального авиационного университета; Том 51, № 2 (2012); 22-29
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 51, № 2 (2012); 22-29
 
Language ru
 
Rights Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).