Запис Детальніше

Оцінка потреби населення України в допомозі по припиненню куріння

eKMAIR

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Creator Андрєєва, Тетяна
Andreeva, Tatiana
Андреева, Татьяна
 
Date 2010-01-27T16:01:01Z
2010-01-27T16:01:01Z
2008
 
Identifier Андрєєва Т. І. Оцінка потреби населення України в допомозі по припиненню куріння / Т.І. Андрєєва // Охорона здоров’я України. - 2008. - 1(29).- С. 94.
http://www.ekmair.ukma.kiev.ua/handle/123456789/582
 
Description Згідно оцінкам ВООЗ, для розвинених країн, в тому числі України, куріння тютюну є найважливішим фактором втрати років здорового життя. Ратифікована Україною Рамкова конвенція ВООЗ з боротьби проти тютюну та прийняті в Україні закони передбачають створення умов для отримання курцями кваліфікованої допомоги у припиненні куріння. Це передбачає розвиток відповідних служб. Тому метою цій роботи була оцінка потреби населення України в допомозі по припиненню куріння.
Оцінка базувалася на результатах опитування населення України про споживання тютюну 2005 року. Респондентів опитували про статус куріння та його інтенсивність, бажання кинути курити, методи припинення куріння, яким респондент віддає перевагу тощо. Як такі, хто потребує допомоги у припиненні куріння розглядалися тільки щоденні курці зі значним рівнем тютюнової залежності.
Основні результати представлені в Таблиці. Частка позитивних відповідей з перерахованих у Таблиці питань, окрім першого, оцінювалася серед щоденних курців, далі проводився перерахунок на вибірку опитування в цілому, окремо для чоловіків і для жінок. Для кожної оцінюваної частки розраховувався довірчий інтервал. Далі, ґрунтуючись на результатах перепису населення 2001 року, проводився перерахунок на населення України 15 років і старше, з урахуванням довірчих інтервалів. Оцінки, отримані окремо для чоловіків і для жінок, потім підсумовувалися і зараз наведені у таблиці в тисячах чоловік.
Зроблена оцінка базувалася на таких передумовах і обмеженнях.
 Передбачалося, що в допомозі у припиненні куріння мають потребу тільки щоденні курці і лише ті, хто має виражену залежність від нікотину. Це не зовсім відповідає дійсності, оскільки нерегулярні курці, що не мають нікотинової залежності, не потребують медикаментозного лікування, але можуть отримати користь від поведінкового консультування. Ця частина не оцінювалася.
 Оцінки засновані на переписі населення 2001 року, що може вносити деякі обмеження, бо населення України зменшилося за останні 6 років.
 Оцінки засновані на результатах опитування 2005 року, поширеність куріння також могла дещо змінитися з того часу.
Зроблена оцінка дійшла таких результатів.
У цілому щоденними курцями є 13-15 млн. жителів України, з них залежними курцями є, за різними даними, від 8 до 13 мільйонів людей.
Потребу в припиненні куріння заявляють 8,5-10,3 млн. При цьому вважають, що потребують допомоги, 3,1-4,4 млн. людей. Більш конкретно допомогою лікаря, іншого фахівця або медикаментами готові скористатися 0,5-1,7 млн. людей.
Висновки щодо розвитку служб припинення куріння
Проведена оцінка дозволяє рекомендувати планування поетапного нарощування послуг з припинення куріння. На початкових етапах програми, мабуть, достатньо запустити служби, які б були готові надавати допомогу 0,5-1,0 млн. людей на рік, і це приблизно відповідає кількості жителів України, які зменшують споживання сигарет. Проте необхідне поступове розширення цієї допомоги до 2-5 мільйонів людей на рік.
 
Language ua
 
Publisher Охорона здоров’я України
 
Subject Україна
припинення куріння
куріння
smoking
 
Title Оцінка потреби населення України в допомозі по припиненню куріння
Evaluating the demand of Ukrainian population in smoking cessation help
 
Type Conference materials
 
Relation Охорона здоров’я України
Школа Охорони Здоров’я, Національний університет Києво-Могилянська академія