Запис Детальніше

Розробка технології та обладнання для біотехнологічного отримання нетрадиційних енергоносіїв

DSpace at NTB NTUU KPI

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Розробка технології та обладнання для біотехнологічного отримання нетрадиційних енергоносіїв
 
Subject біогаз
метаногенез
іммобілізована мікрофлора
біореактор
 
Description Об’єкт дослідження – обладнання для виробництва нетрадиційних носіїв біотехнологічними методами, анаеробні біореактори з іммобілізованою на нерухомих носіях мікрофлорою.
Мета роботи – проведення досліджень технологічних параметрів, гідродинамічних та теплообмінних і масообмінних процесів, що відбуваються у анаеробному біореакторі з іммобілізованою на інертних носіях мікрофлорою при переробці відходів сільськогосподарських та комунальних підприємств для отримання біогазу
Метод досліджень – теоретичні, числові та експериментальні дослідження процесу синтезу біогазу в біореакторах з іммобілізованою на нерухомих носіях мікрофлорою.
Представлена технологія та експериментальне обладнання для реалізації процесів синтезу біогазу, визначені раціональні параметри процесу за умов переробки відходів сільськогосподарського виробництва та комунальних підприємств на основі проведених досліджень технологічних параметрів гідродінамічних та теплообмінних і масообмінних процесів, що відбуваються у анаеробному біореакторі з іммобілізованою на інертних носіях мікрофлорою.
Сформульовані математичні моделі, розроблені алгоритми і програми розрахунку процесу синтезу біогазу в біореакторах з іммобілізованою на нерухомих інертних носіях мікрофлорою, що дозволяє встановити вплив режимів гідродинаміки та тепло масообміну на біосинтетичні властивості мікробного біоценозу продуцентів біогазу.
Практична цінність роботи реалізована у створенні лабораторної установки для дослідження гідродинаміки руху газорідинної дисперсії в каналах біореакторів з іммобілізованою на полімерних носіях мікрофлорою, розробці
комплекту конструкторської документації для виготовлення пілотної установки для дослідження метаногенезу.
Представлений аналіз біоценозу, що визначає анаеробну деградація органічних речовин, при метаногенезі здійснюється чотирма групами мікроорганізмів: гідролітаками, бродильниками, ацетогенами і метаногенами. Ключову роль в анаеробній деградації органічних речовин до метану відіграють метанові археї родів Methanosarcina, Methanosaeta (Methanothrix), Мethanomicrobium та інші. Встановлено їх відсутності або при недостатній кількості анаеробне розкладання закінчується на стадії кислотогенного і ацетогенного бродінь, що приводить до накопичення летких жирних кислот, в основному масляної, пропіонової і оцтової та зниженню рН і зупинці процесу.
В результаті аналізу встановлено: оскільки метаноутворюючі бактерії мають низьку швидкість росту, важливо технологічними методами забезпечити їх високу концентрацію в біореакторі. Один з таких методів — іммобілізація клітин на поверхні носіїв.
Представлені технологічні рекомендації стосовно способів метаногенезу в біореакторах з іммобілізованою на нерухомих носіях мікрофлорою.
 
Publisher Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
 
Contributor Карачун В.
 
Date 2011-12-02T13:00:59Z
2011-12-02T13:00:59Z
2010
 
Type Technical Report
 
Identifier Код держреєстрації 0109U000726
Д/б №2256-п
Код КВНТД І.211.05.09
Інв. № 02070921
Розробка технології та обладнання для біотехнологічного отримання нетрадиційних енергоносіїв : звіт про НДР (заключ.) НТУУ "КПІ" ; кер. роб. В. Карачун. - К., 2010. - 182 л. + CD-ROM. - Д/б №2256-п
http://library.kpi.ua:8080/handle/123456789/1191
 
Language uk
 
Rights Звіт захищений авторським правом. Переглянути його можливо з цього джерела з будь-якою метою, але копіювання та розповсюдження в будь-якому форматі забороняється без письмового дозволу.