Запис Детальніше

Наукові основи формування наплавлених шарів з мінімальним тепловнесенням

DSpace at NTB NTUU KPI

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Наукові основи формування наплавлених шарів з мінімальним тепловнесенням
 
Subject наплавлення
електромагнітні дії
формування поверхонь
елктромагнітні системи
перерозподіл енергії
 
Description Об’єкт досліджень - процеси формування наплавлених швів при дуговому наплавленні неплавким електродом з використанням комбінованих електромагнітних дій.
Мета роботи - створення наукових основ процесів дугового наплавлення з комбінованими електромагнітними діями і принципів конструювання спеціалізованого обладнання для їх реалізації на основі досліджень закономірностей впливу векторних, амплітудних і частотних характеристик зовнішніх керуючих магнітних полів на формування наплавлених шарів і їх взаємозв’язків з конструктивними і енергетичними параметрами електромагнітних систем.
Методи досліджень. Методичну і теоретичну основу досліджень скла-дають основні положення теорії зварювальних процесів. Експериментальні дослідження проведено у лабораторних умовах на установках зі стабілізованими параметрами режимів зварювання. Вивчення процесів формування наплавлених шарів проведено методами оптичної металографії. Визначення місць положення дуги та її швидкості переміщення здійснювалось цифровим кінозніманням. В процесі обробки експериментальних даних і при математичному моделюванні використовували сучасне прикладне програмне забезпечення. Математичні моделі розподілу індукції керуючого магнітного поля у робочій зоні ґрунтуються на методі вторинних джерел.
В технологіях відновлення деталей машин та конструкцій одним із основних процесів є наплавлення. Для отримання якісного наплавленого шару необхідними умовами є стабільність процесу розплавлення металу та енергії, яка вводиться у виріб. Недотримання цих умов призводить до виникнення дефектів формування швів і деформування виробу.
Створено наукові основи дугового широкошарового наплавлення з комбінованими електромагнітними діями, які забезпечують комплексне поліпшення показників якості швів. Сформульовано принципи керування переміщеннями електричної дуги як теплового джерела в умовах контрольованих електромагнітних дій з використанням керуючих магнітних полів різних просторових конфігурацій. Запропоновано новий метод перерозподілу теплової потужності дуги, при якому її незначна часина витрачується на нагрівання і активацію поверхні основного матеріалу, а решта – на нагрівання і плавлення матеріалу шару, що наплавляється. Визначені основні вимоги і принципи створення апаратних засобів для зварювання і наплавлення з електромагнітними діями. Запропоновано методику визначення оптимальних параметрів електромагнітних дій з урахуванням рекомендованих режимів наплавлення, теплофізичних властивостей матеріалів з’єднань, що забезпечує максимальну ефективність запропонованих технологічних рішень при їх практичній реалізації.
 
Publisher Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
 
Contributor Фомічов С.
 
Date 2012-01-20T12:35:19Z
2012-01-20T12:35:19Z
2008
 
Type Technical Report
 
Identifier №держ. реєстрації 0106U007331
КВНДТ І.2 11.03.06
Д/б №2993
Наукові основи формування наплавлених шарів з мінімальним тепловнесенням : звіт про НДР (заключ.) / НТУУ "КПІ" ; кер. роб. С. Фомічов. - К., 2008. - 134 л. + CD-ROM. - Д/б №2993
http://library.kpi.ua:8080/handle/123456789/1414
 
Language uk
 
Rights Звіт захищений авторським правом. Переглянути його можливо з цього джерела з будь-якою метою, але копіювання та розповсюдження в будь-якому форматі забороняється без письмового дозволу.