Запис Детальніше

Розробка технології очищення стічних вод від важких та радіоактивних металів з використанням силікатних композицій

DSpace at NTB NTUU KPI

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Розробка технології очищення стічних вод від важких та радіоактивних металів з використанням силікатних композицій
 
Subject радіонукліди
важкі метали
забруднені води
очистка води
сорбент
дисперсні матеріали
глинисті мінерали
піноскло
 
Description Об’єкти дослідження – глинисті мінерали (каолініт Глухівського та Глуховецького родовищ, монтморилоніт Черкаського родовища), рідке скло, поруваті склокристалічні матеріали, води, забруднені важкими металами та радіонуклідами.
Мета роботи полягала у визначенні основних фізико-хімічних закономірностей процесів переносу забруднень в капілярно-пористих силікатних системах, що ускладнені поверхневими сорбційно-каталітичними реакціями, оптимізації на цій основі процесів очищення забруднених вод від важких металів, радіонуклідів за допомогою сорбентів каркасної та шаруватої структури та розробка на цій основі композицій для створення геотехнічних бар’єрів, що запобігатимуть проникненню токсичних та радіоактивних металів у довкілля.
Методи дослідження - рентгенографічний, диференційно-термічний, мікроскопічний, ІЧ спектроскопічний, сорбційні, фізико-механічні методи досліджень отриманих матеріалів.
Апаратура - іономір И-160, іономір ЭВ-74, центрифуга МРV-340, швидкісний газо-аналізатор Nova2200е Quantachrome, спектрофотометр атомної абсорбції С-115-М-1, cпектрофотометр UNICO-UV 2100, рентгенівський дифрактометр ДРОН-2,0, ротаційний візкозиметр “Rheotest-2”, мікроскоп Microscopе UNICO 6383, муфельні печі СНОЛ, аналітичні ваги, потенціостат, прес ІТС-201-2..
На основі вивчення механізму та закономірностей взаємодії забруднювачів з активними центрами на поверхні природних та модифікованих силікатних матеріалів, визначені основні принципи цілеспрямованого підбору силікатних матеріалів для вилучення забруднюючих речовин з рідких середовищ, що дає можливість прогнозувати оптимальні параметри процесів очищення водних об’єктів. Це дозволило створити та випробувати декілька силікатних композицій, а саме високопористі керамічні матеріали на основі каолінітових та монтморилонітових глин та коміркові матеріали на основі піноскла тощо. З метою підвищення ефективності зазначених матеріалів розроблені процеси модифікування поверхні цих матеріалів шляхом нанесення активного шару цеолітів, заліза Fe0 тощо. На основі вивчення процесу вилучення важких та радіоактивних металів з забруднених стоків при застосуванні модифікованих силікатних дисперсій визначені оптимальні умови процесу очищення.
Розроблені пропозиції щодо використання розроблених матеріалів для створення геохімічних бар’єрів з метою захисту підземних та поверхневих вод від техногенного забруднення важкими та радіоактивними металами.
Запропонований спосіб простий, не потребує значних витрат та складного дорогого обладнання для отримання сорбентів, відзначається можливістю очистки великих об’ємів радіоактивно забруднених вод та використання його в природних умовах як загрузки барєрів на шляху грунтових та підземних вод.
 
Contributor Корнілович Б.
 
Date 2012-02-28T13:52:44Z
2012-02-28T13:52:44Z
2009
 
Type Technical Report
 
Identifier код КВНТД I.1 02.00.21
№ держреєстрації 0108U000739
Інв. № 0209U008669
Д/б №2141-п
Розробка технології очищення стічних вод від важких та радіоактивних металів з використанням силікатних композицій : звіт про НДР (заключ.) / НТУУ "КПІ" ; кер. роб. Б. Корнілович. - К., 2009. - 140 л. + CD-ROM. - Д/б №2141-п
http://ela.kpi.ua/handle/123456789/1538
 
Language uk
 
Rights Звіт захищений авторським правом. Переглянути його можливо з цього джерела з будь-якою метою, але копіювання та розповсюдження в будь-якому форматі забороняється без письмового дозволу.