Запис Детальніше

Створення наукових і технологічних основ для розробки перспективних високоефективних оребрених поверхонь теплообміну

DSpace at NTB NTUU KPI

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Створення наукових і технологічних основ для розробки перспективних високоефективних оребрених поверхонь теплообміну
 
Subject плоско-овальна труба
неповне оребрення
інтенсифікація теплообміну
аеродинамічний опір
теплоаеродинамічна ефективність
536.24
 
Description Звіт про НДР: 145 с., 74 рис., 8 табл., 49 джерел
Об'єкт дослідження – теплообмінна поверхня у вигляді труби плоско-овального профілю з неповним поперечним оребренням.
Предмет дослідження – процеси теплообміну та гідродинаміки при зовнішньому омиванні плоско-овальної труби з неповним поперечним оребренням.
Мета роботи – створення науково обґрунтованих рекомендацій з розробки, проектування та теплотехнічних розрахунків розвинених поверхонь теплообміну, виготовлених із плоско-овальних труб з неповним поперечним оребренням. Оптимізація геометричних параметрів оребрення та несучої труби з метою підвищення теплоаеродинамічної ефективності вказаних теплообмінних поверхонь та вдосконалення методик їх теплового і аеродинамічного розрахунків.
Методи дослідження – визначення коефіцієнтів теплообміну та опору за результатами експериментальних вимірювань розподілів температур, теплових потоків та статичних тисків на поверхнях плоско-овальної труби та оребрення. Визначення структури течії, характеристик турбулентності в міжреберному каналі та поблизу несучої труби методом термоанемометрії. Вивчення течії на стінках труби та ребра методом поверхневої візуалізації за допомогою саже-гасової суспензії. Дослідження теплогідродинамічних процесів на поверхні плоско-овальної труби з неповним оребренням числовими методами CFD – моделювання.
Наукова новизна – вперше досліджені закономірності теплообміну та аеродинамічного опору при зовнішньому омиванні плоско-овальної труби з неповним поперечним оребренням, отримані нові узагальнюючі залежності для розрахунку зовнішньої конвективної тепловіддачі та аеродинамічного опору. Встановлений вплив основних геометричних та режимних параметрів на інтенсивність тепловіддачі плоско-овальної труби з неповним поперечним оребренням. Розроблені гідродинамічні моделі течії, показані їх фізичні структури, обґрунтовані і розкриті причини інтенсифікації теплообміну та підвищення ефективності оребрення.
Практичне значення – запропоновані рекомендації з виготовлення і проектування високоефективних поверхонь теплообміну на основі плоско-овальних труб з неповним поперечним оребренням. Розроблені інженерні методики розрахунків коефіцієнтів теплообміну та опору теплообмінних поверхонь з плоско-овальних труб з неповним поперечним оребренням. В них, порівняно з поверхнями із круглих оребрених труб, при однакових витратах потужності на переміщення теплоносія має місце підвищення теплової ефективності на (15-20) %. Аеродинамічний опір плоско-овальної труби з неповним оребренням у (1,4-1,5) рази менший, ніж для відповідних за геометричними характеристиками круглих оребрених труб.
Галузі застосування – досліджена теплообмінна плоско-овальна труба з неповним поперечним оребренням може застосовуватися у складі трубчастих пакетів: сухих градирень, конденсаторів технологічної пари, апаратів повітряного охолодження, водяних економайзерів котлоагрегатів, теплоутилізаторів енерготехнологічного обладнання.
 
Publisher Київ
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
 
Contributor Туз, В. О.
 
Date 2013-11-08T13:08:29Z
2013-11-08T13:08:29Z
2011
 
Type Technical Report
 
Format 145 л.
 
Identifier КВНТД І.2 13.14.04
Д/б №2343-п
Створення наукових і технологічних основ для розробки перспективних високоефективних оребрених поверхонь теплообміну : звіт про НДР (заключ.) / НТУУ "КПІ" ; кер. роб. В. О. Туз. - К., 2011. - 145 л. + CD-ROM. - Д/б №2443-п
0110U001318
http://ela.kpi.ua/handle/123456789/5452
 
Language uk
 
Rights Звіт захищений авторським правом. Переглянути його можливо з цього джерела з будь-якою метою, але копіювання та розповсюдження в будь-якому форматі забороняється без письмового дозволу.