Запис Детальніше

Юнаківський дитячий будинок під час Великої Вітчизняної війни ( П.В. Картавий «Світ осиротілих дітей: крізь біль і міфи – до справжності»)

eKhNUIR

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Юнаківський дитячий будинок під час Великої Вітчизняної війни ( П.В. Картавий «Світ осиротілих дітей: крізь біль і міфи – до справжності»)
 
Creator Картавий, П.В.
 
Subject Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Military intelligence and security service
Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Social sciences::Education
Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History
сирота
Юнаківський дитячий будинок
Сумська область
дитячий будинок
Великая Отечественная война
Вторая мировая война
The Second World War
Велика Вітчизняна війна
работники тыла
Ukraine
History of Ukraine
украинцы в Великой Отечественной войне
Украина
история Украины
історія України
послевоенная разруха
труд в тылу
народна освіта
Юнаківський спецдитбудинок
Юнаківка
визволення Сумської області від німецько-фашистських загарбників
Картавий Петро Васильович
підсобне господарство дитбудинку
директори Юнаківської середньої школи
вихованці дитбудинку
педагогічні працівники
план і корпуси дитбудинку
мережа дитячих будинків Сумської області
Постанова Ради Народних Комісарів УРСР від 1944 року
Про організацію спеціальних дитячих будинків у Сталінській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Дніпропетровській та Запорізькій областях УРСР
Постанова Ради Народних Комісарів УРСР і ЦК КП(б)У 1943 року
Про організацію допомоги дітям-сиротам, батьки яких загинули в боях з німецькими окупантами, замордовані та розстріляні фашистськими загарбниками під час окупації районів УРСР
Із матеріалів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВОВУ)
 
Description Розміщено окремі сторінки з книги Петра Васильовича Картавого "Світ осиротілих дітей: крізь біль і міфи - до справжності". Петро Васильович Картавий народився 19 листопада 1946 року в селі Полошки Глухівського р-ну на Сумщині. З 1960 по 1962 рік виховувався у Юнаківському дитбудинку. У 1962–72 роках проживав у Криму. Інженер, 1971 року закінчив Севастопольський приладо-будівний інститут, де відвідував концерти авторської пісні (АП). Працював у Білій Церкві та Києві, а з 1976 року живе в Сумах, де з 1977 року започаткував традицію проведення бардівських концертів. Зустрічався із засновниками жанру АП Б. Окуджавою та В. Висоцьким. Інструктор з туризму, був головою обласної федерації туризму. Заснував клуб книголюбів «Ікар» та КАП «Булат», фестивалі АП «Булат» та «Українська Хвиля». 2008 року провів Північний відбірковий тур до фестивалю «Срібна підкова». Координатор 3-х Всеукраїнських фестивалів АП (1993, 1996, 1999 роки). Співпрацював з організаторами фестивалів у Житомирі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Сколе. Ділиться накопиченим досвідом, підтримуючи авторів-виконавців. Написав брошуру «Авторська пiсня – як явище культури». Із 1998 року видає інформаційний бюлетень АП України, де опублікував десятки статей з проблем авторської пісні. Автор книги «Сучасна українська авторська пісня» (видавництво «МакДен», Суми, 2009 рік). У 2010 році прийнятий до громадської просвітницької організації «Паліцинська академія».
Координати для зв’язку: ел.пошта p_karta@ukr.net, p_karta@mail.ru.
Дитбудинок розпочав свою діяльність 1939 року під керівництвом Петра Ананченка, коли частину вихованців розформованого дитячого містечка в Охтирці перевели до Юнаківки. У 1941 році директор Сумського педінституту з дружиною евакуювали дітей у село П'янково Зайковського р-ну Свердловської області.
Після визволення Сумської області для дітей, батьки яких загинули на фронті, у 1944 році створили 8 спеціальних дитбудинків, і серед них – Юнаківський.


Наказом № 26 від 2 червня 1944 року прийнято у Юнаківський спецдитбудинок 47дітей-сиріт, направлених Миропільською районною Радою депутатів трудящих. Наказом № 27 від того ж числа прийнято ще 3 вихованці із Хотінського району.
На 1.01.1945 р. у дитбудинку виховувалось 142 чол. На 1.01.1946 р. – 163 чол.
 
Date 2015-04-21T07:07:00Z
2015-04-21T07:07:00Z
2011
 
Type Article
 
Identifier Картавий П.В. Світ осиротілих дітей: крізь біль і міфи – до справжності . Есе про дитячі будинки мовою документів та в спогадах вихованця, доповнених віршами і фото / П.В. Картавий. – Суми : Видавництво «МакДен», 2011. – 72 с.
http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/10497
 
Language uk
 
Publisher Суми : Видавництво «МакДен».