Запис Детальніше

«Геоекологічні основи охорони і раціонального використання біологічних ресурсів Печенізького водосховища» (автореферат)

eKhNUIR

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title «Геоекологічні основи охорони і раціонального використання біологічних ресурсів Печенізького водосховища» (автореферат)
 
Creator Гоголь, О.М.
 
Subject геоекологічне дослідження, біопродуктивність, іхтіофауна, Печенізьке водосховище, басейновий принцип, ландшафтно-геохімічне обстеження, раціональне використання, оптимізація, Харківська область
конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
 
Description Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук за спеціальністю 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів. – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 2017 рік

В роботі обґрунтовано необхідність басейнового підходу до оцінки екологічного стану біологічних ресурсів водосховища оскільки при переважанні рослинноїдних риб у промисловому стаді, ризик їх захворювання внаслідок потрапляння у воду забруднення з поверхневим стоком, що формується в межах водозбору дуже високий.
Здійснене комплексне геоекологічне дослідження водозбірного басейну Печенізького водосховища (української частини) та розроблені картографічні твори, що дозволяють оцінити географічні умови території дослідження.
На основі проведених гідрохімічних досліджень встановлено, що, незважаючи на неоднорідність по більшості показників на різних ділянках і в різні сезони року, якість води у водосховищі є задовільною і відповідає вимогам, які пред'являються до рибогосподарських водойм, але виявлено перевищення нормативів за вмістом біогенних речовин (азот і фосфор), джерелом яких є агроландшафти, розташовані вище за рельєфом.
Ландшафтно-геохімічна оцінка водозбірного басейну Печенізького водосховища дозволила виділити території з високим рівнем конфліктів природокористування, які є потенційною загрозою для екологічного стану водосховища і розробити адресні рекомендації з оптимізації природокористування.
Проведено експеримент з оздоровлення біологічних ресурсів водосховища шляхом припинення промислового вилову на 2 роки і застосування авторських рекомендацій для природокористування на території басейну, який дав позитивні результати.
 
Date 2017-12-11T08:28:03Z
2017-12-11T08:28:03Z
2017-11-27
 
Type Thesis
 
Identifier http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/13558
 
Language uk